Dlaczego trening personalny jest aż tak skuteczny?

  • Data: 2019-11-04 13:55:58
  • Kategoria:
Dlaczego trening personalny jest aż tak skuteczny?

Do niedawna zarezerwowane tylko dla bogatych – dziś treningi personalne dostępne są dla każdego. Owszem, są trochę droższe niż samodzielne ćwiczenia na siłowni lub zajęć w grupach, ale są również znacznie skuteczniejsze. Dowiedz się, co zyskasz wybierając profesjonalną opiekę trenerską. 

Trening dobrany do Twoich potrzeb

Często trening wybieramy samodzielnie, ćwiczymy z modnym aktualnie trenerem z YouTube lub posiłkujemy się wiedzą znajomych. To często podstawowy błąd, który prowadzi do braku efektów i zniechęcenia.  Profesjonalny trener osobisty posiada wiedzę i doświadczenie, która pozwoli mu ułożyć plan treningowy dopasowany do Twoich możliwości. Określi typ Twojej sylwetki, oceni wydolność i określi dokładnie Twoje potrzeby. Dla jednych odpowiedni będzie trening cardio, dla innych siłowy czy wytrzymałościowy. 

Bezpieczny i zdrowy trening

Musimy pamiętać również o ryzyku, jakie niesie ze sobą niewłaściwe dobranie ćwiczeń. Z trenerem personalnym masz pewność, że ćwiczenia nie przekraczają możliwości Twojego organizmu. Zadba on również o to, abyś wykonywał je poprawnie. Właściwe ułożenie ciała podczas ćwiczeń chroni przed kontuzjami i urazami. Podczas sesji z trenerem personalnym jesteś bezpieczny, nie ryzykujesz przetrenowania. Istotne jest również, abyś dowiedział się jak prawidłowo korzystać z urządzeń na siłowni – w tym również pomoże Ci Twój osobisty trener.

 

Efekty już po kilku sesjach

Jeśli Twój trening został właściwie dobrany, szybko zaobserwujesz pierwsze efekty współpracy z trenerem. Co więcej, z każdą sesją wydolność Twojego organizmu powinna się zwiększać. Na co dzień będziesz mógł cieszyć się lepszą formą fizyczną, wzrośnie Twoja samoocena i poprawi się samopoczucie. Jeśli na początku określiliście jasne cele, które chcesz osiągnąć, profesjonalny trener zrobi wszystko, aby tak się stało. Wraz z planem treningowym otrzymasz również dietę. Jeśli będziesz ją stosować i równocześnie ćwiczyć, na pewno już po kilku sesjach zobaczysz jak zmienia się Twoja sylwetka.  

Motywacja i wsparcie

W walce z nadwagą człowiek nie powinien być sam. To ciężka droga pełna pokus, chwil zwątpienia i wymagająca żelaznej dyscypliny. Wybierając trening personalny otrzymujemy stałe i mocne wsparcie. Dobry trener to nasz zaufany nauczyciel, który ma ten sam cel co my. Spotkania z nim zmotywują Cię do dalszej walki, jeśli zwątpisz pomoże Ci wrócić na właściwą drogę. Możesz liczyć na jego zrozumienie, ale również mocne słowa i dobitne argumenty. Profesjonalny trener osobisty potrafi stosować odpowiednią motywację, jest dobrym psychologiem i zna potrzeby swoich podopiecznych. Właśnie dzięki temu taka współpraca ma duże szanse, aby zakończyć się Waszym wspólnym sukcesem. 

Tagi:

Zostaw ocenę:

Ocena: 0/5 (0 glos(-ów))

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

Rozumiem