Skąd czerpać motywację do treningu?

  • Data: 2019-09-17 11:33:04
  • Kategoria:
Skąd czerpać motywację do treningu?

„Słomiany zapał” to zjawisko dość częste wśród osób, które dają sobie postanowienie o wprowadzeniu do swojego życia regularnych ćwiczeń sportowych. Początkowy optymizm i czerpanie radości z ruchu po zaledwie kilku treningach wygasa. Co powoduje utratę motywacji do treningów? I jak zmotywować się do treningów? Podpowiedzi znajdziecie poniżej.

Utrata motywacji do treningów

Podejmując treningi zazwyczaj mamy w głowie jeden konkretny cel np. „chcę schudnąć” czy „chcę poprawić kondycję”. Cele takie są niezwykle ogólne i ich osiągnięcie jest bardzo długotrwałym procesem. Niestety, najczęściej na początku tego procesu tracimy motywację, nie widząc żadnych efektów, przybliżających nas do wyznaczonego celu. Gdy w dodatku nie mamy zbyt ciekawej koncepcji na nasze treningi, w wyniku czego stają się one monotonne, nasz poziom motywacji spada do zera. Warto dzielić sobie cel główny treningu na kilka mniejszych, realnych do osiągnięcia. Osiągnięcie wyznaczonego etapu będzie nas cieszyło i wzmagało motywację do dalszej pracy. Jeśli nie potrafimy zorganizować sobie planu treningów samodzielnie, pomocą mogą stać się trenerzy personalni

Treningi dla firm i trenerzy personalni

Wadą podejmowania treningów we własnym zakresie jest brak czyjegoś nadzoru nad naszymi postępami w treningu. Jeśli nie ma osoby, która nas pilnuje, najczęściej stajemy się dla siebie pobłażliwi. Jak na to zaradzić? Istnieje kilka sposobów:

  • Treningi dla firm – wspólne trenowanie wprowadza elementy rywalizacji, które działają pobudzająco na naszą motywację. Czasem chodzi też o zwykłą integrację czy sposób na ciekawe spędzenie czasu po pracy. W Warszawie treningi dla firm znajdziemy bez problemu. W mniejszych miejscowościach może być z tym problem, ale zawsze pozostaje opcja organizacji własnych treningów grupowych. 

  • Trening z indywidualnym trenerem – warto sprawdzić, gdzie w naszej okolicy znajdują się miejsca do prowadzenia treningów personalnych. Zazwyczaj w większych miastach, takich jak Warszawa, indywidualny trener może zostać nam przydzielony po zapisaniu się do danego ośrodka sportowego. Trenerzy personalni na bieżąco będą kontrolowali nasze sportowe wzmagania i motywowali nas tym samym do pracy. Oprócz tego, pomogą oni dobrać zestaw ćwiczeń odpowiedni dla naszych możliwości i poinstruują nas co do tego, jak należy je prawidłowo wykonywać. 

Elektrostymulacja jako ciekawa forma urozmaicenia treningu

Wielogodzinne ćwiczenia wciąż na tych samych sprzętach w siłowni albo żmudne bieganie wciąż tą samą trasą nie służy utrzymywaniu motywacji do treningu. Od czasu do czasu warto coś zmienić. Ciekawą formą treningu może być trening elektrostymulacyjny. Warto wpisać w wyszukiwarkę Google frazę „elektrostymulacja + miasto” (np. elektrostymulacja Warszawa), aby zobaczyć gdzie w pobliżu znajdują się ośrodki sportowe oferujące treningi EMS. Ponadto, elektrostymulacja mięśni znacznie przyspiesza efekty treningu.

Kluczem do wypracowania wymarzonej sylwetki czy zrzucenia zbędnych kilogramów jest czasem nie tyle trening, co motywacja do treningu. Warto powierzyć zadanie motywowania w ręce indywidualnego trenera.

Tagi:

Zostaw ocenę:

Ocena: 5.00/5 (3 glos(-ów))

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

Rozumiem