Ćwiczenia we dwoje – sposób na dodatkową motywację

  • Data: 2019-11-04 14:04:52
  • Kategoria:
Ćwiczenia we dwoje – sposób na dodatkową motywację

Masz problem z rozpoczęciem swojej przygody z aktywnością fizyczną? A może uprawiasz sport od jakiegoś czasu, jednak narzekasz na nudę podczas ćwiczeń? Świetnym sposobem na osiągnięcie lepszych efektów odchudzania jest trening w parach. Każde wyzwanie lepiej podejmować z bliską osobą, wsparcie które od niego uzyskasz jest bezcenne. Wspólny cel scala relacje i daje dużo lepsze rezultaty. Podpowiemy Wam, jak osiągnąć wymarzone efekty treningów w krótkim czasie i radosnej atmosferze.

Po pierwsze motywacja

Ćwicz z ukochaną osobą lub przyjacielem. Ustalcie jaki cel chcecie osiągnąć i zróbcie to razem. Zajęcia w parach z trenerem personalnym to dodatkowa porcja pozytywnej energii i motywacji, tak potrzebnych do regularnego i wydajnego treningu. Gdy ćwiczysz z zaufaną osoba, która zna Twoje mocne i słabe strony, zawsze będziesz mógł liczyć na pomoc i wsparcie. 

W sytuacji, gdy nie masz chęci na wyjście na trening, na Twoją korzyść zadziała prosty trik psychologiczny. Nie będziesz chciał zawieść przyjaciela, umówiłeś się – musisz dotrzymać słowa. Trening w parach me tę zaletę, że motywacja wychodzi poza salę treningową i w rezultacie całym codziennym życiu dbacie nawzajem o swoje zdrowe nawyki. 

Razem raźniej

Trening z przyjacielem lub partnerem to również świetny sposób na relaks i spędzanie razem wolnego czasu. Często bywa zabawnie, macie więcej wspólnych tematów do rozmów i wesołych wspomnień. Trening w radosnej atmosferze jest zdecydowanie przyjemniejszy. Dzięki temu chętniej wybieramy się na siłownię, bo nie kojarzy nam się ona wyłącznie z wysiłkiem. 

Wasz trener osobisty ma również szersze pole do działania, może prowadzać ćwiczenia w parach lub zasiać w Was ziarenko zdrowej rywalizacji. Trening w parach to zupełnie nowe możliwości – jest wiele zestawów ćwiczeń, które wykonywane przy pomocy drugiej osoby przyniosą znakomity efekt treningowy. Z bliską osobą będziesz się w takiej sytuacji czuć swobodniej i przy okazji może być z tego wiele śmiechu. 

Jak osiągnąć najlepsze efekty?

Jeśli już zdecydowaliście się razem ćwiczyć i macie wyznaczony cel, warto udać się po wsparcie trenera personalnego. Dlaczego? Bo wówczas Wasze treningi będą wydajniejsze, poprawne technicznie i efekty będą szybciej widoczne. Trener przyjdzie do Was z gotowym zestawem ćwiczeń ułożonym dla Was, pokaże Wam jak je właściwie wykonywać, dodatkowo zmotywuje Was do działania. 

Słabą stroną wychodzenia na trening z przyjacielem jest ryzyko, że spędzicie czas na siłowni plotkując lub markując trening, bo „dziś nam się nie chce”. Tutaj niezastąpiony będzie trener personalny – nie pozwoli wam się rozpraszać i tracić czasu. Zatem jeśli chcesz schudnąć przed ślubem, marzysz o bikini body lub chcesz po prostu zacząć aktywniej żyć, zabierz na trening przyjaciela lub partnera. Zgrany duet pod opieką profesjonalnego trenera może zdziałać cuda.

Tagi:

Zostaw ocenę:

Ocena: 5.00/5 (1 glos(-ów))

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

Rozumiem