Zachęć dziecko do sportu – przydatne porady

  • Data: 2019-10-22 14:37:12
  • Kategoria:
Zachęć dziecko do sportu – przydatne porady

Twoje dziecko jest apatyczne, najchętniej spędza czas przed komputerem lub konsolą? Woli słodycze i fast food od zdrowego jedzenia? Musisz coś z tym zrobić, dla dobra swojej pociechy i jej zdrowia. W tym artykule podpowiemy Ci, jak zachęcić dziecko do uprawiania sportu. Zdrowe nawyki to najlepsza inwestycja w jego przyszłość. 

Czym skorupka za młodu nasiąknie…

Lekarze alarmują – polskie dzieciaki tyją najszybciej w Europie. Siedzący tryb życia, zła dieta i mało zdrowej aktywności powodują, że nasze dzieci są coraz bardziej narażone na otyłość. To my rodzice jesteśmy za to odpowiedzialni. Wykorzystajmy to, że dzieci uczą się naśladując rodziców i razem zmieniajmy tryb życia na zdrowy. 

Zamiast jechać do marketu samochodem, wybierzcie się razem na lokalny ryneczek po sobotnie zakupy. Poranny spacer dobrze zrobi całej rodzinie, dziecko będzie mogło przy straganach popatrzeć na smakowite owoce i warzywa. Sprzedawcy w takich miejscach często oferują spróbowanie jabłuszka czy malinki małym kupującym. Twój niejadek w takiej sytuacji może przekonać się, że to co w domu nie smakowało jest przecież pyszne. Wyjdźcie razem do parku, pograjcie w piłkę – dzieci naprawdę wolą spędzać czas aktywnie. Takie formy aktywności będą łatwe do zrealizowania latem i wiosną. Na jesień i zimę najlepszym sposobem na zapewnienie dziecku aktywności będą zajęcia sportowe w salach. 

Zapisz dziecko na zajęcia sportowe

Zorganizowane zajęcia to świetny sposób na aktywizowanie dziecka do zdrowej aktywności. Może w ten sposób rozwijać swoje umiejętności, poznawać swoje ciało i przede wszystkim świetnie się przy tym bawić. Pamiętajmy, że zajęcia W-F w szkole są oceniane, nauczyciel nie pozwala dzieciom wyładować energii, bo musi zrealizować program nauczania. Zajęcia pozalekcyjne będą formą relaksu, odprężenia i oderwania się od stresu szkolnego. Pozna nowych przyjaciół, stanie się bardziej otwarte na ludzi, przekona się, że można uczyć się nie tylko w szkole. Wspólnie wybierzcie formę aktywności i miejsce przyjazne dla dziecka. Sprawdź jakie kwalifikacje mają trenerzy i w jakich warunkach odbywają się treningi. 

Świetnym przykładem dobrego podejścia do tematu aktywności Twojej pociechy są zajęcia Healthy Kids. To forma zabaw ruchowych pod opieką wykwalifikowanego trenera, w radosnej atmosferze i przyjaznym otoczeniu. Dzieci uczą się, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia, trenują ciało i nabierają przy tym zdrowych nawyków. Rodzice natomiast mają do dyspozycji wsparcie dietetyka, który wskaże, jak komponować właściwą dietę dla rosnącego organizmu dziecka. Możesz wybrać trening indywidualny lub w małej grupie. 

Pamiętaj – to od Ciebie zależy, czy Twoje dziecko będzie szczęśliwe i zdrowe. Zapewnienie mu odpowiedniej dawki zdrowej aktywności fizycznej polepszy jego samopoczucie i poprawi koncentrację. U nastolatka będzie wspierać pewność siebie i pomoże zaakceptować zmiany, jakie przyniesie okres dojrzewania. Warto aktywizować pociechy do sportu, oderwać je od ekranów i pokazać jak dbać o siebie i swoje zdrowie. 

Tagi:

Zostaw ocenę:

Ocena: 5.00/5 (1 glos(-ów))

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

Rozumiem